piosenkarze, Krzysztof Krawczyk Nieznani Sprawcy

Grupa powstała w 1997 roku w Bytomiu pod nazwą Berets .Na początku działalności gramy muzykę autorską z pogranicza rocka, bluesa i jazzu. Szybko się jednak okazało ,że publiczność oczekiwała od nas wykonywania nie tylko naszych utworów, ale także znanych standardów, a że mieliśmy własny pomysł na ich wykonanie, pozostało nam tylko wybrać spośród setek coverów te najbardziej przez nas lubiane. Nasze interpretacje spotkały się z dobrym odbiorem, dzięki czemu zespół dużo koncertował towarzysząc gwiazdom polskiej sceny muzycznej. takim jak:PERFECT, BAJM, IRA, MYSLOVITZ, KASIA KOWALSKA,T.LOVE, GOLDEN LIFE, VOO VOO, HEY, CZARNO CZARNI, BIG CYC i wielu, wielu innym.


 

W ciagu tych kilku lat w szeregach Beretsów występowali: S. Wierzbicki (dr), J. Kafka (kbd, tenor sax&clarinet), G. Pawełczyk (dr), D.Filipowski (git), W. Oczkowski(voc), M. Zientarski(git), D. Pacyna (dr)


 

Do dnia dzisiejszego zagraliśmy ponad 1000 koncertów. Podczas jednej z tras koncertowych występowaliśmy z kabaretem KOŃ POLSKI, którego lider, Leszek Malinowski, podsunął pomysł zmiany nazwy zespołu z Berets na NIEZNANI SPRAWCY , co spotkało się z pełnym zrozumieniem, aprobatą i zaakceptowaniem. Jako Berets nagraliśmy tylko jedną płytę - w 2000 roku. Znalazło się na niej 12 coverów i cztery autorskie utwory. Pod koniec 2003 roku-już jako NIEZNANI SPRAWCY-nagraliśmy singla z piosenkami świątecznymi, z którego to singla tytułowy utwór był powerplayem w 12 lokalnych rozgłośniach. W tym samym roku zostaliśmy laureatami Cover Koncertu (pod patronatem medialnym TVP 3 Katowice, Radio Rock, Radio eM) wykonując w nietuzinkowy sposób utwór " Come together" zespołu THE BEATLES, do którego napisaliśmy śląski tekst - "Kaj ty łazis". Nagrodą była sesja nagraniowa w studio, w wyniku której w czerwcu 2004 powstała płyta, oraz nagranie teledysku ( do czego jeszcze nie doszło)


 

Cały 2004 rok to okres wytężonej pracy koncertowej ( w ciagu 6 miesięcy zagraliśmy 30 koncertów klubowych, 6 koncertów pod patronatem Radia Flash, prestiżowy koncert Świry 2003 w Teatrze Śląskim w Katowicach , transmitowany przez TVP 2, kilka dużych imprez plenerowych: Dni Radomia, Święto Serocka oraz kilkanaście mniejszych koncertów). W najbliższym czasie (okres wakacji) zaplanowaliśmy 40 koncertów. Okres od września do grudnia spędzimy w studiu nagraniowym pracując nad drugą płytą, nie rezygnując z koncertowania.Nim się obejrzeliśmy minął rok 2005.Był dla nas bardzo pracowity: ok.120 koncertów, nierzadko w doborowym towarzystwie, i co najważniejsze - druga płyta. Tylko w okresie od 02.07 - 14.08 grono słuchaczy płyty powiększyło się o ponad 1000 osób - mamy nadzieję , że z satysfakcją słuchacie naszych piosenek. W tym miejscu nalezy wymienić kilka znaczący występów w TVP. I tak: 25.06 wystąpilismy w programie rozrywkowym "Świry" na antenie drugiego programu telewizji polskiej.Stworzylismy też piosenkę do jubileuszowego, dwusetnego odcinka znanego , lubianego serialu "Święta Wojna" , w którym pojawilismy się obok takich gwiazd jak Kayah czy Józef Skrzek ( SBB) W trakcie letniej trasy koncertowej wzmianki o nas pojawiły się w kilku kolorowych czasopismach - to miłe... Wreszcie z końcem roku udzielilismy wywiadu dla TVP Kultura. W grudnie 2005 dużym sukcesem zakończyła się akcja promująca naszą drugą płytę na antenie warszawskiego radia "Kolor"Czas zaznaczyć obecnośc kilku osób i instytucji, dzięki którym możemy tworzyć czując ich wsoarcie, a wszyscy wiemy jak trudno cokolwiek zrobić w naszym kraju w pojedynkę. Dziękujemy więc Makusiowi i Jarkowi z "Maq Records" za atmosferę i pracę nad drugą płytą, Wacławowi Laszczakowi, za to że moglismy ją wyprodukować, Krzysiowi za prowadzenie strony internetowej, wszystkim "Topartowcom", za wiarę w to co robimy, a w szczególności Leszkowi, za to że tak wielu ludzi mogło nas usłyszeć.Dziękujemy też właścicielom klubów, w których regularnie koncertowalismy i koncertujemy nadal. Plany na 2006? Powstaje trzecia płyta - powinna być gotowa w maju. Trwają prace nad teledyskiem , z tegorocznej trasy koncertoqwej powstanie DVD!!! 

Powiększył się nieco skład grupy - obecnie Nieznanych Sprawców tworzą:


 

Daniel Ustienny - wokal
(znany w niektórych kręgach jako Deny Bjuti)

Bronisław "Spirit" Lewandowski - gitary

Tomasz "Halba" Albin - gitary

Adam Szuster - gitara basowa

Łukasz Wiśniewski - perkusja

Andrzej Jabłoński - realizator dźwięku


 Agencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole


Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl
Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl

NEWSLETTER

E-mail:

Jeśli chcesz być informowany o naszych aktualnościach wpisz swój adres emailowy
i wciśnij zapisz. Szanujemy Twoją prywatność. Firma Eskander nie udostępni nikomu Twojego adresu. W każdej chwili możesz się wypisać.


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy
Mapa serwisu | ©copyright 2005 covery.pl