piosenkarze, Krzysztof Krawczyk Big Bit (Beatles, oldies, polska )

Zespół BIG BIT powstał w 1999 roku z inicjatywy Waldemara Kuleczki, kompozytora i producenta znanego m.in. z Oddziału Zamkniętego, Papa Dance, Person. W swoich założeniach jest realizacją wielkiej pasji i miłości do muzyki lat 60-tych, a przede wszystkim, hołdem dla geniuszu zespołu 100-lecia - The Beatles. W repertuarze zespołu obok polskich piosenek utrzymanych w wyżej wymienionym stylu, zespół ma opracowane kilkadziesiąt piosenek The Beatles.

 

Wszystkie utwory wykonywane są z zachowaniem idealnego podobieństwa do oryginałów. Jest to rezultat poczucia misji, bowiem członkowie zespołu chcą przybliżyć wykonywaną muzykę młodym pokoleniom. Zespół przywiązuje szczególną wagę do zachowania pełnej gamy barw wokalno-instrumentalnych tamtej epoki, zaś na scenie prezentuje stylowy i elegancki wygląd. Od początku istnienia zespół zagrał ponad 200 koncertów. Wielokrotnie udowadniał swoją uniwersalność, grając z wieloma gwiazdami reprezentującymi różne skrajne gatunki muzyczne. BIG BIT wydał trzy płyty: "BIG BIT 2000" , "Moje miejsce" oraz "Pod prąd...".

Powód, dla którego rozpoczęli wspólne muzykowanie był bardzo prosty- miłość do kompozycji The Beatles oraz muzyki big beatowej. Ich koncerty to przede wszystkim spełnienie marzeń i realizacja pasji. Jak mówi lider zespołu Waldemar Kuleczka- „Na świecie takie zespoły (coverbandy) mają wielki szacunek i poparcie nawet od gwiazd, których muzykę tworzą”. Wykonania Big Bitu są rzeczywiście perfekcyjne, wzorując się na zespołach zza oceanu grają w stu procentach profesjonalnie.

 

Warto nadmienić, że Big Bit tworzy muzykę autorską w klimacie big beatowym. Wydają płyty, z których kompozycje prezentowane są w niezależnych stacjach radiowych oraz mediach publicznych. Często grają imprezy biletowane - w kinach, teatrach, ośrodkach kultury i szkołach. Chcą ocalić od zapomnienia gatunek muzyki zwany Big Beatem.

Występy grupy to ciekawe show, na które składają się liczne elementy. Jeden z nich to strój we współczesnym brytyjskim stylu, smacznie nawiązujący do epoki lat 60-tych. Posiadają również instrumenty i wzmacniacze specjalnie sprowadzone do tego projektu. Dzięki temu, mogą uzyskać szlachetne, stylowe brzmienie. Na dużych plenerowych scenach, przed polskimi gwiazdami grali dziesiątki supportów. Mimo to zawsze starają się, żeby ten kolejny występ był jeszcze lepszy od poprzedniego. Zajmują się propagowaniem klasycznych utworów muzyki rozrywkowej, które prezentują w przystępnej i ciekawej formie. W ciągu roku grają od 30 do 60 koncertów, każdy z nich jest swoistym wyzwaniem i do każdego podchodzą z poświęceniem i pasją. Jak sami podkreślają najważniejsza jest dla nich „praca, praca i jeszcze raz praca”.

Gwarancją występów na najwyższym poziomie są po prostu członkowie zespołu. Liderem grupy jest Waldemar Kuleczka. Grał w zespole Papa Dance, znany jest również ze współpracy z zespołem Oddział Zamknięty. Grzegorz Wilk to wokalista najpopularniejszych polskich programów rozrywkowych: "Jaka to melodia?" (TVP1) i "Szymon Majewski Show" (TVN); aktor - solista wrocławskiego teatru muzycznego "Capitol". Jest również jednym z wokalistów zespołu Piotra Rubika. Zespół BigBit to rownież Tomasz Latos – gitarzysta basowy i wokalista; perkusista Marek Gorzkowski; Hubert Gawroński - śpiew, gitara solowa.

 

Pochodzą z Warszawy, grają w całej Polsce; często można ich usłyszeć Hard Rock Cafe w Warszawie. Grali na kilku festiwalach, co ciekawe - Waldemar Kuleczka stworzył własny konkurs BEATLEMANIA FESTIVAL im.Johna Lennona. Agencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole


Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl
Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl

NEWSLETTER

E-mail:

Jeśli chcesz być informowany o naszych aktualnościach wpisz swój adres emailowy
i wciśnij zapisz. Szanujemy Twoją prywatność. Firma Eskander nie udostępni nikomu Twojego adresu. W każdej chwili możesz się wypisać.


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy
Mapa serwisu | ©copyright 2005 covery.pl